Ciekawe budynki we Wrocławiu

Spacerując ulicami Wrocławia z pewnością dostrzeżemy wiele różnych, ciekawych i nietypowych budynków pochodzących z różnych lat i będących przykładami różnych stylów architektonicznych.

Robotnicza 1

Budynek pochodzi prawdopodobnie z okresu międzywojennego. W latach 90′ znajdował się tutaj magazyn druków PKP. Obecnie znajduje się tam m.in pasmanteria i hurtownia tkanin, a ściany budynku są oblepione nieestetycznymi szyldami reklamowymi. Uwagę przykuwają jednak napisy “TKANINY” składające się z wypukłych liter, tuż pod pierwszym daszkiem budynku.

Tęczowa 20 – Pawilon Handlowy “Balerinka” i Tęczowa 22

Ciekawe budynki z przeszklonymi ścianami bocznymi. Przez szkło widać klatkę schodową i prowadzące do środka drzwi. Do 2004 roku oba budynki były połączone zewnętrzną kładką.

Tęczowa 69

Kamienica pochodząca z 1895 roku. Okolice wejścia jak i same drzwi są bogato zdobione, nad futryną znajduje się data budowy. Nad każdym oknem znajdują się płaskorzeźby – każde piętro ma swój wzór.

pl. Orląt Lwowskich 2

Ceglany budynek sprzed 1930 roku. Ma ciekawą bryłę. Znajdowała się tutaj Miejska Kasa Pożyczkowa, a później Polski Tytoń SA.

Osiedle przy ulicy Szpitalnej

Trzy bloki z wielkiej płyty, wykończone białą blachą trapezową. Są to tzw “punktowce”, czyli takie posiadające jeden, centralny ciąg komunikacyjny – klatkę schodową. Pod jednym z bloków znajduje się “górka osiedlowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post comment

Translate »